Ilustrowana Historia Nauki

Wpisy

 • sobota, 30 lipca 2011
  • W dyplomatycznej dzungli (2)

   W dyplomatycznej dzungli (2)

   W opinii izraerlskich dyplomatow uwagi ministra Juppe'a byly znaczace z dwoch wzgledow; po pierwsze byly one dowodem, ze Europejczycy nie uzgodnili jeszcze jednolitej pozycji co sie tyczy palestynskiej inicjatywy, a po wtore; wzmianka o “narodowym panstwie Izraela dla naordu zydowskiego” mogla byc interpretowana jako wyrazny sygnal co do typu jezyka jaki Francja chcialaby widziec w palestynskiej rezolucji o panstwowosci, aby moga ona uzyskac poparcie Francji.

   Tygodniami ciagnely sie dyplomatyczne dysputy celem wypracowania formuly umozliwiajacej powrot do negocavcji mozliwej do zaakceptowania zarowno dla Izraela jak i Palestynczykow,i ktora zapobieglaby wysunieciu roszczenia prez Palestynczykow na forum ONZ.

   Jedna z idei byla taka, ze kazda formula nawolujaca do powrotu do negocjacji winna zawierac apel prezydenta Obamy o powrot do linii z 1967 r. z obustronnie uzgodnionymi obszarami do wymiany, i ze winna ona rowniez zawierac uznanie Izraela jako nardodowego panstwa Zydow.

   Jak dotychczas Palestynczycy sprzeciwiali sie umieszczeniu takiego jezyka w formule, stojac na stanowisku, ze wroca oni do negocjaci z Izraelem tylko wtedy, gdzy Izrael zaakceptuje linie z 1967 r. i dodatkowqo zamrozi budowe wszelkich osiedli.

   Na poczatku lipca czlonkowie Kwartetu spotkali sie w Waszyngtonie bez uzgodnienia wspolnego stanowiska w kwestii procesu dyplomatycznego, bo po prostu czlonkowie Kwartetu US, EU Rosja i ONZ nie osiagnely zgody co do obecnosci wzmianki o nardodowym panstwie Zydow we wspolnej rezolucji.

   W tym kontekscie nalezy przypomniec slowa papieza Benedykta XVI wypowiedziane podczas jego wizyty w Izraelu 9 maja 2009 r., w ktorych polozyl nacisk na “nierozerwalnej wiezi laczacej Kosciol katolicki z Zydami.” Stojac na gorze Nebo, tej samej gorze z ktorej Mojzesz patrzyl na Ziemie Obiecana, papiez powiedzial: “Niech nasze dzisiejsze spotkanie zainspiruje w nas odnowiona milosc do kanonu Pisma Swietego i pragnienie przezwyciezenia wszystkich przeszkod uniemozliwiajacych pojednanie Chrzescijan i Zydow we wzajemnym szacunku i wspolpracy w sluzbie pokoju, do ktorej wzywa nas slowo Boga.” Taki apel bylby niemozliwy w sytuacji, gdyby, pod naciskiem mocarstw, zespolonych w Kwartecie nardowe panstwo zydowskie mialo zniknac z Bliskiego Wschodu.

   Gdyby Bliski Wshod mial napowrot stac sie domena wylacznei religii islamskiej wszelka wzmianka o kanonie Pisma Swietego nie bylaby mozliwa. Czy chrzescijanie gotowi sa do pielgrzymowania do mauzolemum Yasira Arafata zamiast do grobu Jezusa Chrystusa? Przez wieki chrzescijanie Europy starali sie odzyskac ten obszar, by odnowic na nim religie Jezusa zamiast religii Mahometa; wiec jest oczywiste dla kazdego chrzescijanina, ze zastapienie panstwa zydowskiego arabskim panstwem Palestyny wzbudziloby niepokoje spoleczne, zwlaszcza w Europie stawiajacej obecnie czola ikslamskiej inwazji. Dla elit rzadzacych problem religii nie ma wiekszego znaczenia, ale dla milionow wyznawcow takiej czy innej religii jest to problem Nr 1 w ich zyciu.

   Izraelski dziennik Ha-arec w takich alarmujacych slowach wiescil spotkanie czlonkow Kwartetu w dn. 11 lipca: “Juz sam fakt, ze taka dyskusja zostanie przeprowadzona potwierdza, ze we wrzesniu przprowadzone zostanie glosowanie w ONZ. I jesli prezydent Obama nie zawetuje wyniku tego glosowania Izrael straci polowe swego obszaru i Jerozolima stanie sie muzulmanska stolica nowego panstwa – Palestyny.

   Prezydent Obama zasygnalizowal niedawno, ze USA moga nie zawetowac takiej aneksji zgodnie ze slowami Abbasa w telewizji libanskiej: “Prezydent Obama mowi, ze chce widziec niepodlegle panstwo palestynskie we wrzesniu.”

   Izrael, oczywiscie nie uznalby takiego glosowania i odmowilby oddania tych obszarow. W takiej sytuacji Palestynczycy oglosiliby niepodleglosc i rozpoczeli wojne we wrzesniu, razem z calym swiatem przeciwko Izraelowi. Musimy obudzic Kongres USA, by stanal w naszej obronie, teraz.”

   The Washington Times rowniez doniosl, ze ONZ planuje nielegalne glosowanie celem uznania Palestyny we wrzesniu i opatrzyl te wiadomosc takim komentarzem: “Jednostronna deklaracja panstwa palestynskiego bylaby nielegalnym aktem gwalcacym litere i ducha rezolucji Rady Bezpieczenstwa Nr 242 z 1967 r. i 338 z 1973 r. Rezolucje te wzywaly strony do uzgodnionego rozwiazania dysputy z Izraelem w “bezpiecznych i uznanych granicach.”

   Associated Press donosila: “Przywodztwo palestynskie podjelo formalna decyzje kontynuowania wysilkow celem uzyskania uznania ONZ dla panstwa palestynskiego na zachodnim Brzegu, w Gazie i we Wschodniej Jeozolimie. M. Abbas spotkal sie z czlonkami PLO i zadecvydowal, ze jednostronnie beda zabiegali o pozwolenie ONZ na aneksje izraelskiego obszaru bez negocjacji czy uwzglednienia suwerennosci Izraela.

   Palestynscy przywodcy maja nadzieje, ze uznanie ich panstwa przez ONZ zmusi Izrael do ustepstw, gdy podjete zostana negocjacje. Oswiadczenie nie wspoomina o jakiegp rodzaju uznanie Palwestynczycy beda zabiegac w ONZ, ani tez o dalszych ich krokach w przypadku, gdy uzyskaja takie uznanie.”

   Mozliwe uznanie przez ONZ jednostronnego postulatu palestynskiego bedzie miec polityczne znacznie nie tylko dlla Bliskiego Wschodu, ale takze dla innych obszarow, ze wspomne njlepiej znany Polakom problem autonomii Slaska, czy zglaszane ostatnio rewindykacyjne roszczenia nacjonalistow ukrainskich, ktorzy domgaja sie ustnowienia Ukrainy siegajacej po Krakow.- Straciliśmy Łemkowszczyznę, Nadsanie, Chełmszczyznę i Podlasie, które weszły w skład Polski, oraz ziemię brzeską i Homelszczyznę, które znajdują się na Białorusi - mówił na wiecu Nowożenec.

   W tym kontekście wymienił także należące do Rosji wschodnią Słobożańszczyznę i Kubań, oraz mołdawskie Naddniestrze i południową Bukowinę, która jest częścią Rumunii.Jedności kraju jeszcze nie osiągnęliśmy, lecz powinniśmy do niej dążyć - oświadczył Nowożenec.http://www.rp.pl/artykul/598404_Krakow-jako—staroukrainski-grod-.html. Trudno sie oprzec podejrzeniu, ze gotowosc Prez. Obamy do uznania niepodlegosci Palestyny miesci sie w programie jego politycznego resetu z Rosja.Jego kandydat na nowego Szefa Polaczonych Sztabow gen. Martin Dempsey oswiadczyl, w tych dniach, ze wspolpraca z Rosja nad tarcza moze

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   poles4israel
   Czas publikacji:
   sobota, 30 lipca 2011 00:59
  • W dyplomatycznej dzungli (2a)

   http://www.rp.pl/artykul/598404_Krakow-jako--staroukrainski-grod-.html

   Kraków jako "staroukraiński gród"

   ika 22-01-2011, ostatnia aktualizacja 22-01-2011 19:21

   Hasła przyłączenia do Ukrainy ziem znajdujących się m.in. w Polsce padły we Lwowie, na wiecu poświęconym Dniu Jedności Ukrainy - poinformował lwowski portal internetowy Zaxid.net.

    

   źródło: ROL

   Ukraińscy nacjonaliści we Lwowie

   +zobacz więcej

   • Utrudnienia podczas "Dnia Jedności"

   Znany z antypolskich poglądów były deputowany lwowskiej rady obwodowej Rostysław Nowożenec nawoływał do oderwania od sąsiednich państw terenów, które - jego zdaniem - są etnicznie ukraińskie. Wtórował mu Jurij Szuchewycz, syn komendanta Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), Romana Szuchewycza.

   - Straciliśmy Łemkowszczyznę, Nadsanie, Chełmszczyznę i Podlasie, które weszły w skład Polski, oraz ziemię brzeską i Homelszczyznę, które znajdują się na Białorusi - mówił na wiecu Nowożenec.

   W tym kontekście wymienił także należące do Rosji wschodnią Słobożańszczyznę i Kubań, oraz mołdawskie Naddniestrze i południową Bukowinę, która jest częścią Rumunii.

   - Jedności kraju jeszcze nie osiągnęliśmy, lecz powinniśmy do niej dążyć - oświadczył Nowożenec.

   - To prawda: jeszcze nie wszystkie etniczne ziemie (ukraińskie) zostały zebrane w całość. Do prawdziwej jedności dojdziemy, kiedy zbierzemy te ziemie, które znajdują się jeszcze poza granicami Ukrainy - powiedział Jurij Szuchewycz.

   Nowożenec jest obecnie szefem fundacji Ukraina-Ruś, która wydała w 2010 roku przewodnik po ukraińskich miejscach w Polsce. Znalazło się w nim m.in. twierdzenie, że poeta Juliusz Słowacki i królowie Zygmunt August oraz Stanisław August Poniatowski byli Ukraińcami, a także że Kraków jest "staroukraińskim grodem".

   Nowożenec wystąpił z inicjatywą, by stadion we Lwowie, który powstaje z myślą o organizowanych wspólnie przez Polskę i Ukrainę finałach piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku nosił imię przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), Stepana Bandery.

   W 2009 roku, w odpowiedzi na odsłonięcie w Hucie Pieniackiej pomnika polskich mieszkańców tej wsi, zamordowanych 28 lutego 1944 roku przez ukraińskich policjantów w służbie niemieckiej i oddział UPA, Nowożenec był inicjatorem ustanowienia na Lwowszczyźnie pomnika ofiar "polskich szowinistów".   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   poles4israel
   Czas publikacji:
   sobota, 30 lipca 2011 00:55
  • Gen. Martin Dempsey - reset bedzie kontynuowany

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   poles4israel
   Czas publikacji:
   sobota, 30 lipca 2011 00:55
  • Parada dumy HIV

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   poles4israel
   Czas publikacji:
   sobota, 30 lipca 2011 00:54
  • Wpis bez tytułu

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   poles4israel
   Czas publikacji:
   sobota, 30 lipca 2011 00:53
 • czwartek, 28 lipca 2011
  • W dyplomatycznej dzungli (1)

   W nadchodzacym miesiacu moze rozpetac sie III wojna swiatowa, tym razem jako resultat nieokielznanej arogancji Palestynczykow, ktorzy, nieustraszeni, rzucaja wyzwania najwiekszym mocarstwom dzialajacym pod egida tzw. Kwartetu. Uwazna analiza wydarzen dyplomatycznych i inicjatyw przekonuje, ze, jak zawsze, za kulisami znaczacych wydarzen historycznych kryja sie niewidzialni promotorzy i ich wielkomocarstwowe interesy. W przypadku zglaszanego przez Palestynczykow postulatu uznania ich panstwowosci prez ONZ bez negocjacji z Izraelem, idzie juz nie tylko o dostep do Kanalu Sueskiego, ale takze o wielkie zloza ropy i gazu odkryte pod dnem Morza Srodziemnego przez Izrael, do ktorych rosci sobie pretensje takze Liban, czy raczej jego muzulmanscy radykalowie skupieni w Hizbulli.

    

   W gruncie rzeczy, nadciagajace wqydarzenia przypominaja analogiczne rozgrywki dyplomatyczne szczgolnie z 1988 r., kiedy to dyplomacja amerykanska prez.G. Busha w 1988 r. wszczela rokowania polityczne z ignorowanym do tego czasu Y. Arafatem. Z obawy, ze takie rozmowy zapewnia Stanom Zjenoczonym wyjatkowa pozycje na Bliskim Wschodzie, a wiec i w swiecie muzulmanskim, zarowno Watykan Jana Pawla II jak i Kreml Gorbaczowa odstapily nieoczekiwanie od swego flirtu z Palestynczykami i zwrocily sie ku Izraelowi, ktorego Ameryka, jak sie zdawalo, zdecydowala sie rzucucic na pozarcie ich semickim pobratymcom.

    

   Bowiem dokladnie w tym samym czasie, gdy Sekretarz Stanu G. Schulz wszczal rokowania z Y. Arafatem z pomoca szwedzkiego ministra spraw zagrnicznych Andersona gloszac,wspanialomyslenie, ze Paletynczycy moga sie domagac wszystkiego czego chca, dyplomaci Watykanu wszeli rozmowy z Izraelem celem nawiazania stosunkow dyplomatycznych, czego unikali przez ponad pol wieku. Uznanie prawa panstwo zydowskiego do istnienia jako suwerennego panstwa bylo powaznym ciosem dla Palestynczykow, ktorzy do dnia dziesiejszewgo odmawiaja tego prawa Zydom. W 1988 r. inicjatywe Watykanu poparl Kreml, ktory z inicjatywy Gorbaczowa zazadl od strony palestynskiej uznania panstwa zydowskiego, czego Kreml unikal rowniez do owego czasu.

    

   W tej sytuacji rokowania amerykansko-palestynskie zakonczyly sie bez jakiegos spektakularnego rezultatu, jesli takim rezultatem mialoby byc zniszczenie panstwa zydowskiego i nowy Holkaust. Lektura najnowszych doniesien prasowych przekonuje, ze sedno aktualnych podjazdow ma na celu zmuszenie Izraela do przyjecia palestynskiego ultimatum postulujacego zgode Izraela na wszczecie rokowean, w sytuacji gdy Izrael zgodzilby sie na powrot do stanu sprzed wojny szesciodniowej, ale bez wyrazenia przez palestynczykow zgody na uznanie prawa do istnienia panstwa zydowskiego. Innymi slowy “mocarstwo palestynskie” domaga sie od Izraela bewzwarunkowej kapitulacji, mimo ze Palestynczycy nigdy nie uczestniczyli w wojnie przeciwko Izraelowi jako suwerenna jednostka polityczna.. Ta absurdalana, czy wrecz surrealistyczna sytuacja jest mozliwa, bo jak zauwazyl byly przedstawiciel USA przy ONZ amb. John Bolton Prezydent Obama wystepuje w owych rokowaniach nie jako reprezentatnt USA ale jako., by tak rzec, reprezentatnt dyplomacji palestynskiej.

    

   Ale, jak sie okazalo nawet tak potezne wsparcie dyplomatyczne nie zapewqnilo Paletynczykom tego absolutengo upokorzenia Izraela jakie spodziewali sie osiagnac. Oto w srode 27 lipca francuskie ministwrstwo spraw zagrnicznych upowszechnilo w kregach dyplomatycznych uwagi jakie minister Alain Juppe zglosil w ostatnim tygodniu, a mianowicie, ze kazde rozwiazanie problemu bliskowschodniego musi uwzgledniac prawo do istnienia Izraela jako narodowewgo panstwa Zydow.

    

   Izraelska dyplomavja powitala z uananiem to oswiadczenie jako zapowiedz, ze EU zbliza sie do pozycji premiera Binjamina Nenatjahu, ktory stoi na stanowisku, ze uznanie Izraela jako panstwa narodowego Zydow musi znalezc sie w programie przyszlych rokowan z Palestynczykami. Zwalszcza jesli program ten oparty jest na liniach “granicznych” z 1967 r. i przewiduje dwustronna wymiane pewnych obszarow.

    

   Podczas konferencji prasowej w Madrycie Alain Juppe stojac obok hiszpanskiego ministra spraw zagrniacnych Trinidada Jimeneza, zapytany, czy Francja popiera postulat Palestynczykow domagajacy sie uznania przez ONZ we wrzesniu panstwowosci palestynskiej, odpowiedzial:

    

   Stanowisko Francji podobnie jak stanowisko Hiszpanii i innych europejskich partnerow jest bardzo jasne: nie bedzie rozwiazania konfliktu bliskowschodniego bez uznania dwoch narodowych panstw dla dwoch narodow: narodowego panstwa Izraela dla narodu zydowskiego i narodowego panstwa dla narodu palestynskiego. Tego nie da sie, po prostu, uniknac, powiedzial francuski minister. Zgloszenie tej wypowiedzi wlasnie w stolicy Hiszpanii niesie dodatkowe przeslaniwe, na ktore godzi sei tutaj zwrocic uwage.

    

   We wrzesniu ubieglego roku minister spraw zagranicznych Hiszpanii Moratinos oglosil, ze jego kraj bedzie sie zachowywal dyplomatycznie tak jakby Autonomia Palestynska byla rzadem palestynskiego panstwa, czyli misji palestynskiej w Madrycie nadany zostanie status dyplomatyczny ambasady, zas konsulat hiszpanski we wschodniej jerozolimei bedzie funkcjonowqal jako hiszpanskqa ambasada. Owczesna iinicjatywa Hiszpanii podjeta zostala z calkowita ignorancja interesow Izraela. Ignorujac Izrael, inicjatywa ta zachecala inne panstwa do uznania panstwa palestynskiego w granicach z 1967 r. Palestynczycy nie musieli wyrazac zgody na nic, by otrzymac te “nagrode” Ich postulat “prawa do powrotu” czy uznania Jerozolimy za ich stolice i ich odmowa uznania Izraela za panstwo zydowskie mialy byc uznane w sytuacji,gdy nie domagano sie od nich wzamian niczego.

   http://www.onejerusalem.org/2010/09/spain-recognizes-non-existent.php

    

   To “panstwo” palestynskie przetrwalo niespelna miesiac. 20 pazdziernika chinska agencja Xinhua doniosla, ze premier Zapatero, w ramach rekonstrukcji swego rzadu, zdymisjonowal minsitra Angela Moratinosa i zastapil go Trinidadem Jimenezem, ktory w ostatnim tygodniu podejmowal Alaina Juppe'a. Nie odbierajcie ludzie Bogu Jego prawa do swiata, ktory stworzyl.http://news.xinhuanet.com/english2010/world/2010-10/20/c_13566986.htm

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   poles4israel
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 lipca 2011 22:12
  • Najnowsza lodz podwodna klasy delfin Niemcy soprzedaly Izraelowi za jedna trzecia ceny

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   poles4israel
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 lipca 2011 22:11
  • Szczatki Rudolfa Hessa wykopano z jego grobu, spalono a popioly rozsiano po morzu

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   poles4israel
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 lipca 2011 22:10
 • niedziela, 24 lipca 2011
  • c.k. biskup: Polska zaczadzona heliocentryzmem (4)

   Dyrektor Centrum Nauki Kopernik chce wyrzuc za burte historie Polski zapoczatkowana chrztem Polski pierwszego wladcy piastowskiego. Nie moze byc “zapasnikiem Chrystusa” bo Kopernik zastapil Chrystusa Baalem, ktory krolowal w Gnieznie wraz z bogiem NYA.

    

   Odrzucmy rozowe okulary entuzjasty naukowej wiezy Babel i rozejrzyjmy sie trzezowo po swiecie. Na Wschodzie wzrasta w potege i pretiz wielki chinski medrzec-geocentryk Konfucjusz, ktorego swiat uhonorowal juz wznoszac 42 Osrodki Kulturalne nazwane jego imieniem.Jegi posag wzniesiony na Placu Tien An men zaslonil mauzoleum Mao Dse Dunga. Kraje Azji Srodkowej lacznie ze wspomnianym przez Firmhofera Tadzykistanem naleza do tzw. Szanghajskiej Organizacji Wspolpracy, do ktorej przystapila takze Rosja. Do bram tego ekonomicznego kolosa pukaja Indie, Pakistan, Afganistan. W Rosji wzniesiono i pomnik Konfucjusza i amerykanskiego poety Walta Whitmana, ktory napisal anty-heliocentryczny wiersz.

    

   Kiedym sluchal uczonego astronoma;
   Gdy dowody i liczby zostaly ulozone przede mna w kolumnach;
   Gdy pokazano mi wykresy i diagramy bym je dodawal, dzielil i mierzyl;
   Gdy tak, siedzac, sluchalem owego astronoma, w sali wykladowej, gdzie wykladal w 
    burzy oklaskow,
   Jak predko i niewytlumaczalnie, poczulem sie znuzony i chory;
   Az powstawszy, wymknalem sie, i odszedlem samotny
   W mistyczne, wilgotne powietrze nocy, kierujac me spojrzenia,
   Ku gorze, ku niewzruszonemu milczeniu gwiazd. (przeklad moj r.p.)

    

   W Strasbourgu nadal wisi zegar, ktory podobnie jak praski Orloj ukazuje wielka ziemie w srodku swej tarczy. W USA juz drugi gubernator (Blagojewicz) odzegnal sie od heliocentryzmu i glosi, ze bedzie zwalczal “this heliocentric thing”. W Londynie odslonieto w tych dniach pomnik rosyjskiego kosmonauty J. Gagarina http://english.ruvr.ru/photoalbum/53278550/53282163/index.html

   Ten pomnik ostrzega Polakow zauroczonych fromborskim poganinem, ze Polska mialaby wieksze szane na Wschodzie, gdyby gdyby szla za swym “zapasnikiem Chrystua” Chrobrym niz za “zapasnikiem Kopernika” Firmhoferem, jako ze juz powszechnie stal sie znany fakt konwersji Gagarina z naukowego ateizmu K. Marksa na ortodoksyjne chrzescijanstwo co zostalo udokumentowane pod adresaem:

   I’m Proud the Communists Accused Me of Bringing Yuri Gagarin to Orthodoxy » yuri-gagarin

   http://02varvara.wordpress.com/2007/11/27/im-proud-the-communists-accused-me-of-bringing-yuri-gagarin-to-orthodoxy/

    

   http://www.copernicus.net/images/copernicus/copernicus%20portraits/10021879l.jpg

   A portrait of repenting Copernicus from E. Reinhold collection has Copernicus saying: My hope is in God Jesus and the caption reads: Dominus Nicolaus Copernicus, sacerdos (priest) and canonicus (canon)

   http://www.copernicus.net/images/copernicus/copernicus%20portraits/Bild3-jpeg.jpg

   Oil painting on the epitaph of Copernicus at the church of St. John in Torun where Copernicus studied in the Cathedral School

    

   Po masowej apostazji od nauki Boga na rzecz pseudonauki K. Marksa Rosja chce udowodnic swiatu swoj powrot do Boga. Nieco wczesniej to samo demonstrowal kosmonauta J. Gagarin, ktory demonstracyjne odwiedzal cerkiew i domagal sie na posiedzeniu wladz partyjnych odbudowania Wielkiej cerkwi Jezusa Zbawiciela w Moskwie zburzonej na rozkaz Stalina. Cerkiew zostala odbudowana.

    

   Europa nie pozostala slepa na ow rozwoj wydarzen w Moskwie. Z relacji opublikowanej na lamach Reczpospolitej dowiadujemy sie, ze “na podstawie danych zebranych przez europejskiego satelitę GOCE (Gravity Field and Steady-state Ocean Circulation Explorer) naukowcy Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).opracowali wizualizację pola grawitacyjnego naszej planety. Z tej perspektywy nie jest ona elegancką, nieco spłaszczoną przy biegunach kulą, ale nieregularnym, miejscami powgniatanym obiektem o kształcie zbliżonym do ziemniaka.” Wedlug owych badan mozna mowic o grawitacyjnych dolinach i gorach na ziemskich oceanach. http://www.rp.pl/galeria/9139,1,635365.html

    

   Moralny przekaz ponownego pochowku Kopernika we Fromborku jest wiec jasny. Skoro przez wieki Polska otaczala sie wincem kopernikowskiej chwaly naturalizujac Kopernika jako Polaka, to fakt ten zobowiazuje rowniez do przyjecia odpowiedzialnosci w sytuacji, gdy ta nauka jest dyskredytowana jako pseudonaukowa fikcja.Podobna moralna uczciwosc demonstruja ci Amerykanie, ktorzy idac za przykladem Billa Kaysinga, dyrektora dzialu naukowego kompanii Rocketdyne, ktora produkowala rakiety dla programu Apolla demaskuja owo ladowanie na ksiezycu jako wideo wtyprodukowane w tajnej bazie nr. 51 na pustyni w Newadzie. Mozna juz mowic o bibliotece ksiazek demaskujacych to oszustwo i o innych programach o masowym zasiegu. Poswiecilem temu problemowi dwa eseje w blogs4brownback Where Steel Turns into Butter i In the Heliojungle of Irrationality. Moznaby rzec, ze program Apollo dla ludzi znajacych fakty naukowe byl w rzeczywistosci demaskacja heliocentrycznej uludy, tej samej uludy, ktora sam Kopernik zanegowal swa modlitwa do ukrzyzowanego Zbawiciela. Przypisywanie Bogu zwodniczej nauki jest oczywistym bluznierstwem

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   poles4israel
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 lipca 2011 18:13
  • Amerykanski heliocentryczny kult jednostki, czyli statua J. Waszyngtona modelowana na posagu boga slonce Zeusa

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   poles4israel
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 lipca 2011 18:13